Atrakcje turystyczne

Dogodna lokalizacja Wolska Residence oraz łatwy i szybki dostęp do centrum miasta powodują, że pobyt w naszych apartamentach to idealna propozycja dla osób chcących zobaczyć najciekawsze zakątki Warszawy i odwiedzić jej znane muzea i galerie.

Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Starego Miasta.

https://wolskaresidence.com/wp-content/uploads/2020/09/wolska_residence_tourist_attrections2.jpg

Muzeum Powstania Warszawskiego

Otwarte na nowo w 2004 roku Muzeum Powstania Warszawskiego to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów w Warszawie. W całości zostało poświęcone dramatycznym walkom rozpoczętym 1 sierpnia 1944 roku. Zabiera odwiedzających w niezwykłą podróż po dawnej Warszawie i stanowi hołd dla powstańców, którzy ginęli w trakcie II wojny światowej za wolną Polskę. Placówka mieści się w budynku dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich przy ul. Grzybowskiej 79, wejście od ulicy Przyokopowej.

https://wolskaresidence.com/wp-content/uploads/2020/09/wolska_residence_tourist_attrections3.jpg

Stare Miasto

Warszawskie Stare Miasto zachwyca turystów już od lat. To zespół zabytkowych budynków z zachowanym średniowiecznym układem zabudowy, który otoczony jest murami obronnymi. Na turystów czeka tu wiele atrakcji, między innymi Zamek Królewski z pięknymi wnętrzami udostępnionymi dla zwiedzających, Kolumna Zygmunta, Katedra św. Jana Chrzciciela, Barbakan, zabytkowy rynek z Pomnikiem Syrenki otoczony urokliwymi kamieniczkami.